Samsung rozšiřuje rodinu Galaxy S4 o vodě odolný model Active

Novinky |

Samsung představil nový high-endový model, jenž cílí na uživatele volající po větší robustnosti mobilních dotykových zařízení. Galaxy S4 Active si poradí s prachem i vlhkostí, pod hladinou dokonce pořídí fotografie.

Samsung rozšiřuje rodinu Galaxy S4 o vodě odolný model Active
Novinka Active je určena, jak už název předesílá, pro využití v terénu. Respektive měla by vydržet i méně ohleduplné zacházení. Konstrukce zařízení byla navržena tak, aby smartphone bez úhony na funkčnosti vydržel až pod 1m vodním sloupcem po dobu 30 minut (zcela stejné parametry pro voděodolnost nabízí také konkurenční Sony Xperia Z) a rovněž má být díky těsněním odolný proti prachu.

Active navíc přidává fotografický režim Aqua Mode, jenž umožňuje pořizování podvodních snímků i videí prostřednictvím 8MPx fotoaparátu. Konstrukční řešení zajišťující odolnost vůči vnějším podmínkám se podepsalo na zvýšených rozměrech i hmotnosti zařízení, oproti vlajkové lodi Galaxy S4 váží Active o 20 gramů více a na tloušťce přibyl o 1,2 milimetru.

Co se týká ostatních hardwarových specifikací, je novinka srovnatelná s Galaxy S4, tedy nese 5palcový full HD displej, čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,9 GHz, 2GB RAM a podporuje sítě LTE. Telefon bude dodáván s operačním systémem Android 4.2.2 Jelly Bean a grafickou nadstavbou TouchWiz z produkce Samsungu.

Na trh by se měl Samsung Galaxy S4 Active dostat letos v létě (nejprve však vstoupí na americký a švédský trh) a bude nabízen v šedé, modré a oranžové variantě. Cenu zatím výrobce nezveřejnil.

Galaxy S4 Active

 

Zdroj: IDG News Service, Global.samsungtomorrow.comÚvodní foto: Samsung

Komentáře