Samsung připravuje nové herní monitory s vysokým rozlišením

Novinky |

Samsung podle informací serveru OC3D pracuje na vydání ultraširokých monitorů s vysokými obnovovacími frekvencemi a rozlišením 3 440 x 1 440 pixelů, které budou podporovat DisplayPort 1.3.

Samsung připravuje nové herní monitory s vysokým rozlišenímNové monitory Samsungu, které budou dostupné ve variantách s 30" a 35" displeji, budou mít obnovovací frekvence 144 Hz a postaveny budou na VA panelech. Jak uvádí OC3D, monitor s tímto rozlišením zatím bohužel není možné postavit na IPS panelu, na druhou stranu i technologie VA je oproti TN panelům zlepšením. K počítači se monitory s téměř pěti miliony pixely budou připojovat pomocí DisplayPortu 1.3.


I když tento port většina současných grafických karet nepodporuje, nové karty od Nvidie i AMD, jež budou vydány v následujících měsících, s ním kompatibilní budou. Mnoho dalších informací o chystaných monitorech bohužel není k dispozici. Třicetipalcový model se má na trhu objevit ve třetím čtvrtletí tohoto roku, zatímco 35palcový model bude dostupný již ve čtvrtletí druhém. Cena monitorů zatím není známa, levné však jistě nebudou.

 

Zdroj: IDG News Service                                  Úvodní foto: Samsung

Komentáře