Samsung představuje novou technologii objektivů pro fotoaparáty řady NX

Novinky | 18.03.10

Společnost Samsung Digital ohlásila několik nových přírůstků v oblasti objektivů pro fotoaparáty řady NX, které budou uvedeny na trh v roce 2010.

S generací osmi nových objektivů pokračují inovace fotoaparátů NX10


Řadu původních objektivů, mezi něž patřil plochý objektiv (pancake), objektiv se standardním zoomem a objektiv s teleskopickým zoomem, doplní letos dalších pět objektivů. V roce 2010 tak bude možné vybavit fotoaparáty NX celkem osmi objektivy navrženými přímo na míru.

Objektivy byly vyvinuty tak, aby se vyznačovaly specifickými vlastnostmi. Ty podle výrobce  odpovídají nárokům a přáním uživatelů, jež vyplynuly z průzkumu.

Uživatelé si přáli malé a snadno přenosné objektivy, které budou zároveň stylové a vzhledově zajímavé. Společnost Samsung proto vytvořila objektivy s kompaktním zoomem, širokoúhlé objektivy a ploché (pancake) objektivy, které se vyznačují patřičnými optickými parametry a přitom nejsou příliš objemné.

Pokud uživatelé chtějí snímky ozvláštnit specifickými vlastnostmi, jako je určitý stupeň ostrosti nebo hloubka perspektivy, mohou využít objektivy s teleskopickým zoomem, makro objektivy nebo dva typy objektivů se standardním zoomem.


Komentáře