Samsung představil smartphony Galaxy A3 a A5

Novinky |

Jen několik dnů poté, co Samsung oznámil, že jeho provozní zisk klesl na nejnižší úroveň za poslední tři roky, představila korejská společnost dva nové telefony: Galaxy A5 a Galaxy A3.

Samsung představil smartphony Galaxy A3 a A5Oba telefony jsou zaměřené na „mladé zákazníky, kteří hledají praktičnost a funkčnost" a pohání je čtyřjádrový 1,2GHz procesor. Smartphony běží na operačním systému Android 4.4 KitKat, nabídnou podporu 4G sítí a mají 5Mpix fotoaparát nad displejem. Interní paměť k ukládání dat s kapacitou 16 GB lze rozšířit pomocí microSD slotu až na 64 GB. Tloušťka Galaxy A5 činí pouhých 6,7mm a telefon má lepší hardwarové specifikace než jeho levnější bratr. Zařízení je osazeno 5palcovým HD Super AMOLED displejem a mezi jeho další výbavu patří 2 GB paměti RAM, 13MP fotoaparát na zadní straně a 2300mAh baterie.


Galaxy A3 je tlustý 6,9mm, má 4,5palcový qHD Super AMOLED displej, 1 GB paměti RAM, 8MP fotoaparát na zadní straně a 1900mAh baterii. Obě zařízení mají celokovová těla a podporují populární funkce telefonů řady Galaxy jako Ultra-Power Saving Mode, Private Mode či Multiscreen. Telefony budou dostupné v několika barvách a prodávat se začnou v listopadu. Cenu korejská společnost zatím neoznámila.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: samsung

Komentáře