Samsung představil nevšední TV inspirovanou patkovým fontem

Novinky |

Zatímco ostatní výrobci se v současné době předhánějí v tom, kdo představí tenčí televizor, společnost Samsung ukázala něco zcela jiného: dřevěnou TV inspirovanou bezpatkovým fontem.

Samsung představil nevšední TV inspirovanou patkovým fontemNa nové Serif TV Samsung spolupracoval s francouzskými designéry Ronanem a Erwanem Bouroullecovými, kteří jsou známí výrobou zajímavého nábytku. Televizor získal své jméno podle toho, že jeho tvar je inspirován písmenem „I" v bezpatkovém písmu. Serif TV má vypadat jako kus nábytku a Samsung k ní dokonce dodává vlastní nožky, které televizoru dodávají retro styl CRT televizorů z padesátých let.


Podle Samsungu trval vývoj televizoru tři roky, přičemž Bouroullecovi přepracovali i uživatelské rozhraní a ovladač. "Stejně jako experti na typografii, kteří navrhují design písmene, i my jsme studovali jak samotný objekt, tak jeho zasazení do okolí," uvedli Bouroullecovi. Serif TV bude dostupná ve třech velikostech a to se 40palcovým, 32palcovým a 24palcovým displejem. Uživatelé si budou moci vybrat z bílého, červeného a modrého provedení. Televizor se v Evropě začne prodávat 22. listopadu, přičemž nejmenší model má stát v přepočtu 18 000 Kč. Cena větších zatím není známa.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: samsung

Komentáře