Samsung představil fotoaparát NX300, novou vlajkovou loď řady NX

Novinky |

Jihokorejský Samsung rozšířil svou řadu fotoaparátů NX a předsatvil model NX300. Na trh přichází také s 2D/3D objektivem s ohniskovou vzdáleností 45 mm.

Samsung představil fotoaparát NX300, novou vlajkovou loď řady NX
Model NX300 je vybaven snímačem APS-CMOS o rozlišení 20,3 megapixelu, a disponuje širokým rozsahem citlivosti, hodnoty ISO se zde pohybují mezi 100 a 25 600. Závěrka nového modelu má rychlost 1/6000, sekvenční snímání zvládá 8,6 snímků za sekundu a všemu pomáhá systém automatického ostření Hybrid Auto Focus.

Nastavitelný AMOLED displej o úhlopříčce 84 milimetrů, kterým je fotoaparát vybaven, umožňuje snímání z různých úhlů.

Fotoaparát je určen také pro fotografy s minimálními technickými znalostmi, kteří ocení různé možnosti jednoduchého nastavení parametrů. K dispozici je například režim Smart, který uživatelům umožňuje výběr ze 14 různých nastavení, v nichž jsou různé parametry automaticky nastaveny potřebám konkrétní scény. Součástí výbavy je i Wi-Fi konektivita.

Samsung NX300

Kromě toho Samsung ukázal ještě jednu novinku – 2D/3D objektiv NX s ohniskovou vzdáleností 45 mm a světelností f/1.8. Jedná se o první 3D systém s jediným objektivem, který zvládá pořizování fotografií a videa ve Full HD rozlišení a 3D kvalitě.

Samsung 45mm 2D/3D

Zdroj: SamsungÚvodní foto: Samsung

Komentáře