Samsung představil dva monitory s podporou bezdrátového dobíjení

Novinky |

Samsung tento týden představil dva nové monitory, které mají ve svých stojanech integrovanou bezdrátovou dobíjecí technologii Qi. Díky ní si uživatel může vzduchem dobíjet třeba svůj smartphone, který si položí na stůl.

Samsung představil dva monitory s podporou bezdrátového dobíjeníOba monitory - 23,6palcový S24E370DL a 27palcový S27E370DS - mají displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a 4ms odezvu. Natáčet je lze až o 178stupňů a nabídnou slušný kontrastní poměr 1000:1. Modely se od sebe liší v jasu, který je u 23,6palcového monitoru 250 cd/m2, zatímco u 27palcového 300 cd/m2. Oba monitory mají tři vstupy: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 a D-Sub VGA a podporují technologii FreeSync od AMD, díky níž se obnovovací frekvence monitoru může přizpůsobovat výkonu grafické karty, což ocení především hráči.


Samotnou obnovovací frekvenci Samsung u nových monitorů Samsung zatím nezveřejnil. Jasné zatím není ani to, kolik budou monitory stát, avšak podle specifikací lze usuzovat, že budou relativně levné. Podle Samsungu se nová zařízení objeví na trhu na konci tohoto roku, přičemž další informace mají být zveřejněny na veletrhu IFA v září.

 

Zdroj: IDG News Service Úvodní foto: samsung

Komentáře