Samsung představil chytrý náramek Galaxy Fit

Novinky |

Na počátku týdne jsme vás informovali o tom, že Samsung na Světovém mobilním kongresu v Barceloně představil nové chytré hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo. Nyní korejská společnost ukázala jejich nové ořezané verze.

Samsung představil chytrý náramek Galaxy FitChytrý náramek s názvem Gear Fit nemá na rozdíl od Galaxy Gear 2 například kamerku, mikrofon či reproduktor a zaměřuje se pouze na fitness funkce. Jednoduché zařízení je opatřeno 1,84palcovým zahnutým dotykovým AMOLED displejem s rozlišením 432 x 128 pixelů, kolem kterého je gumový (vyměnitelný) pásek. Vespod displeje je senzor tlukotu srdce, který lze ponechat v aktivním režimu a umožnit mu přenášet data do aplikace Samsung Health na smartphonech Galaxy skrze Bluetooth. Zařízení umí také počítat kroky, spálené kalorie, monitorovat spánek a Samsung mluvil i o real-time fitness kouči, který uživatele bude pohánět k lepším výkonům v závislosti na jeho fyzické aktivitě.


Stejně jako Galaxy S5 a chytré hodinky od Samsungu, i Gear Fit je odolný vůči vodě a prachu. Celý náramek váží jen 27 gramů a dostupný bude v černé, šedé a oranžové barvě od 11. dubna. Fit má stejně jako Gear 2 vydržet na jedno nabytí dva až tři dny. Zajímavé je, že náramek neběží ani na Androidu, ani na Tizenu (jako Gear 2), ale na tzv. RTOS (real-ime OS).

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: samsung

Komentáře