Samsung postoupil do nové fáze ve vývoji ohebných displejů

Novinky |

Společnost Samsung se dostala do nové fáze ve vývoji ohebných displejů, linka pro masovou výrobu bude připravena v první polovině roku 2013.

Samsung postoupil do nové fáze ve vývoji ohebných displejů
Samsung je podle listu Wall Street Journal ve finální fázi vývoje ohebných displejů pro mobilní zařízení. Displeje jsou vyráběny za použití speciálního plastu (ne skla), díky čemuž budou odolnější proti nárazům nebo pádům a současně budou vážit méně než displeje používané v současných telefonech. Při výrobě bude využita technologie OLED, která je již nyní využívána v řadě smartphonů a televizorů. V minulém roce ukázala prototyp telefonu s ohebným displejem finská společnost Nokia. Uživatelé jej mohli fyzicky ohýbat a ovládat tak některé jeho funkce.

Viceprezident divize displejů v Samsungu Lee Chang-hoon řekl, že jeho společnost v současné době testuje displeje s vybranými zákazníky. Podle Chang-hoona datum, kdy se ohebné displeje dostanou mezi běžné uživatele, zatím nebylo stanoveno, avšak celá výrobní linka by měla být připravena pro masovou výrobu v první polovině příštího roku.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Elenathewise - Fotolia.com

Komentáře