Samsung plánuje v příštím roce prodat půl miliardy telefonů

Novinky |

Korejská společnost Samsung podle všeho plánuje v příštím roce zvednout výrobu telefonů o dvacet procent oproti rekordnímu roku 2012 a prodat 510 milionů telefonů.

Samsung plánuje v příštím roce prodat půl miliardy telefonů
Samsung očekává, že do konce tohoto roku prodá 420 milionů mobilních telefonů. V roce 2013 by z plánovaných 510 milionů mobilů měly 390 milionů kusů tvořit chytré telefony a zbývajících 120 milionů budou levné mobily. S těmito informacemi přišel list Korea Times, který citoval nejmenované zdroje z vedení korejské firmy. Podle analytiků si Samsung nastavil laťku opravdu hodně vysoko, ale pokud má některý výrobce prodat opravdu tolik telefonů, je to právě on. Mimochodem, Samsung má ještě v tomto roce předehnat Nokii a stát se největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Korejská společnost zaznamenala se svou řadou chytrých telefonů Galaxy (především Galaxy S III a Galaxy Note II) obrovský úspěch, a očekává se, že v roce 2013 Samsung vydá Galaxy S IV, který bude dalším hitem. Společnost v příštím roce údajně plánuje také vydat více telefonů s operačním systémem Windows Phone 8 od Microsoftu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře