Samsung Pay se v roce 2016 dostane i na levnější telefony

Novinky |

Mobilní platební systém Samsung Pay se podle nových informací v příštím roce objeví i na řadě low-endových smartphonů jihokorejského gigantu.

Samsung Pay se v roce 2016 dostane i na levnější telefonyJak uvedl šéf divize Samsung pay Thomas Ko v rozhovoru pro agenturu Reuters, mobilní platební služba jihokorejského gigantu se na levnější telefony Samsungu dostane „během příštího roku“. V současné době je Samsung Pay dostupný pouze u high-endových modelů Galaxy Note 5 a Galaxy S6/S6 Edge/S6 Edge Plus. Kromě toho, že se Samsung Pay objeví na levnějších telefonech, začne služba podle Koa v příštím roce podporovat také online platby.


Samsung spustil svou platební službu 28. září tohoto roku v reakci na obdobnou službu Apple Pay, již u svých nových iPhonů nabízí konkurenční firma Apple. Spuštěním podpory online plateb pak jihokorejský gigant začne konkurovat zaběhnutým internetovým službám jako PayPal či Checkout od firmy Visa. Podle Jamese Westera ze společnosti IDC Financial Insights je vstup do online světa od jihokorejské společnosti chytrým krokem. „Díky tomuto kroku si budou moci uživatelé zařízení od Samsungu zvyknout na používání Samsung Pay, čímž se zvýší šance, že jej následně použijí i v kamenných obchodech.“

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře