Samsung opět zaznamenal rekordní tržby

Novinky |

Samsung zase jednou překonal sám sebe - v uplynulém čtvrtletí zaznamenal tržby ve výši 9,56 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 26 %.

Samsung opět zaznamenal rekordní tržbyRekordní tržby Samsungu nejsou podle expertů zas až takovým překvapením, vezmeme-li v úvahu obrovskou poptávku po smartphonech korejské společnosti. Vlajkové lodě společnosti jako Galaxy S4 a Note 3 si stále vedou velmi dobře a podle společnosti vzrostly tržby smartphonů ve srovnání s uplynulým čtvrtletím o deset procent. Pravdou však je, že za masivními tržbami jihokorejského gignatu nestojí high-end, ale hlavně low-endové telefony. Příjmy nahoru tlačí také výborné prodeje hardwarových komponent. Prodeje pamětí pro herní konzole a mobilní zařízení vedly dvanáctiprocentnímu nárůstu tržeb oproti předchozímu čtvrtletí.


Samsung očekává trvalý růst i v posledním čtvrtletí tohoto roku, což není nic neočekávaného. Konec roku je pro všechny společnosti lukrativní díky předvánoční nákupní horečce, při níž zákazníci utrácejí za nejnovější smartphony a tablety pro sebe i své blízké.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře