Samsung opět čelí kritice kvůli dětské práci

Novinky |

Společnost Samsung Electronics oznámila, že snižuje u svého čínského partnera počet objednávek na součástky pro svá zařízení o 30 procent kvůli zjištění, že u něj v běžném provozu pracují děti.

Samsung opět čelí kritice kvůli dětské práciSamsung v červenci pozastavil spolupráci s Dongguan Shinyang Electronics Co Ltd poté, co organizace Cihna Labor Watch přišla se zjištěním, že u této společnosti pracují děti. Nyní Samsung uvedl, že i když Dongguan Shinyang přímo děti nezaměstnával, jeho dodavatel ano. "Samsung rozhodl podniknout proti Dongguan Shinyang kroky, jelikož tato společnost selhala při monitorování dodavatelů v souladu s kodexem Samsungu, v němž je zakotvena nulová tolerance dětské práce," uvedl Samsung v prohlášení.


Penalizace Dongguan Shinyang přichází v době, kdy Samsung čelí stále většímu tlaku na to, aby zajistil, že jeho čínští dodavatelé dodržují tamní zákony. V roce 2012 China Labour Watch upozornil na to, že u jednoho čínského dodavatele Samsungu pracovaly děti mladší šestnácti let, což je v Číně zakázáno. Podobným nařčením v minulosti čelily i známé americké společnosti včetně Apple. Ten měl problém poté, co bylo zjištěno, že jeho hlavní dodavatel Foxconn najímá děti k výrobním linkám.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: MacWorld.com

Komentáře