Samsung na Google I/O představí hodinky s OS Android Wear

Novinky |

Samsung plánuje na vývojářské konferenci Googlu v příštím týdnu představit své první zařízení s operačním systémem Android Wear. Podle dobře informovaných zdrojů má jít o chytré hodinky podobné Galaxy Gear.

Samsung na Google I/O představí hodinky s OS Android WearSamsung podle nejmenovaných zdrojů portálu CNET již delší dobu pracuje na smartwatch s Android Wear, které pohání jeho vlastní procesor, a na druhém modelu s procesorem od Qualcommu. Není zatím jasné, která verze bude na Google I/O představena. Android Wear je speciální operační systém Googlu navržený pro chytré hodiny a další nositelná zařízení. Samsung odmítl představení nových hodinek potvrdit, podle zdrojů však kromě této korejské společnosti představí zařízení s Android Wear na vývojářské konferenci příští týden také LG a Motorola. Google I/O je každoroční konference, jíž se účastní okolo 6000 vývojářů a začne 25. června.


Samsung v září minulého roku představil své chytré hodinky Galaxy Gear postavené na Androidu, avšak od té doby společnost u druhé generace Gear a gear 2 Neo přešla na vlastní opensourcový software s názvem Tizen. Samsung na počátku tohoto měsíce dokonce vydal aktualizaci, která přetransformuje operační systém první řady Gear na Tizen - Android je podle vyjádření představitelů Samsungu totiž pro nositelná zařízení příliš těžkopádný.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © Juri Samsonov - Fotolia.com

Komentáře