Samsung musí Apple zaplatit 290 milionů dolarů

Novinky |

Americká federální porota přiznala společnosti Apple odškodnění ve výši 290 milionů dolarů, jež mu musí zaplatit jihokorejský Samsung za porušení patentů.

Samsung musí Apple zaplatit 290 milionů dolarůPokud se sečtou všechny pokuty z různých soudních sporů, jež musí Samsung Applu zaplatit, dostaneme se na částku dosahující téměř miliardy dolarů. Porota skládající se z šesti žen a dvou mužů se kauzou, v níž Apple tvrdil, že Samsung zkopíroval jeho technologie a design z iPhonu a iPadu, začala zabývat minulý týden. Americká společnost po té korejské požadovala téměř 380 milionů dolarů, což byla částka, v níž byl započítáván ušlý zisk i zisk Samsungu, na který si jihokorejská společnost přišla prodejem „zkopírovaných" zařízení.


Samsung před soudem tvrdil, že Apple přeceňuje hodnotu svých patentů a poukázal na volnou ruku zákazníků při výběru zařízení v obchodě. Podle právních zástupců Jihokorejců by škody způsobené Apple neměly překročit 52 milionů dolarů. Porota se nakonec shodla na tom, že byly porušeny patenty na třinácti smartphonech a tabletech, jelikož Samsung nebyl schopen dodat patřičné důkazy, jež by svědčily o opaku. Mluvčí poroty následně uvedla, že tato kauza vytváří precedens, a pokud by firmě Apple nebylo přisouzeno takové množství peněz, dalo by to dalším společnostem pouze signál k tomu, aby kradly cizí technologie. Samsung se proti rozhodnutí samozřejmě plánuje odvolat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře