Samsung koupí větší podíl u výrobce Gorila Glass

Novinky |

Společnosti Samsung a Corning oznámily, že dále posilní svou spolupráci v oblasti vývoje. Jihokorejský gigant v americké firmě nabyde 7,4% podíl.

Samsung koupí větší podíl u výrobce Gorila GlassObě společnosi podle tiskového prohlášení spolupracují (ať prostřednictvím nepřímých investic nebo vývoje produktů) již přes čtyřicet let. V rámci nové dohody Corning koupí za 1,9 miliardy dolarů 43% podíl Samsungu v joint venture Samsung Corning Precision Materials za tři sta milionů dolarů a jihokorejská firma bude na oplátku  investovat čtyři sta milionů dolarů do Corningu, přičemž jí v severoamerické firmě stoupne podíl na 7,4 %. Transakce má být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku.


V rámci nové dohody bude Corning Samsungu také příštích deset let dodávat displeje, což ročně zvýší Corningu tržby o dvě miliardy dolarů. Sklo Gorilla Glass od společnosti Corning, které je extrémně tvrdé a téměř nepoškrabatelné, je využíváné u většiny high-endových smartphonů a tabletů od společnosí Samsung, Apple, HTC a Motorola. Sám Samsung již řadu let dodává LCD displeje některým firmám, které mu jinak na trhu smartphonů či tabletů konkurují.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře