Samsung Gear Oculus VR jde do prodeje

Novinky |

Samsung začal za 199,99 dolarů prodávat svůj headset s názvem Gear VR Innovator Edition, jenž je určen pro simulaci virtuální reality.

Samsung Gear Oculus VR jde do prodejeI když samotný headset je poměrně levný, háček je v tom, že k jeho provozu je třeba vlastnit smartphone Samsung Galaxy Note 4 - s jiným smartphonem náhlavní souprava není kompatibilní. A nutno podotknout, že tento telefon patří k jedněm z nejdražších na trhu. Samsung Gear VR byl představen v září a i když není tak propracovaný jako Oculus Rift, je o něco lehčí a skladnější. Za 199,99 dolarů uživatelé dostanou samotný headset, obal, čistící sadu, 16GB microSD kartu s přednahraným obsahem, adaptér na SD kartu a uživatelský manuál.


Podle Samsungu by si uživatelé Gear VR měli dávat po každé půlhodině používání soupravy přestávku alespoň deset až patnáct minut - a to i tehdy, pokud si myslí, že ji nepotřebují. Gear VR je určen především pro nadšence, tudíž jej neuvidíte v žádných reklamách, na druhou stranu se zařízení podle recenzí s přílišnými problémy nepotýká. Headset lze použít k sledování videa či hraní her.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: samsung

Komentáře