Samsung Galaxy S5 bude navzdory rozsáhlým požárům u dodavatele představen 11. dubna

Novinky |

Společnost Samsung Electronics nakonec ani navzdory rozsáhlým požárům u svého velkého dodavatele neočekává zdržení ve výrobě nové vlajkové lodi, smartphonu Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 bude navzdory rozsáhlým požárům u dodavatele představen 11. dubnaSamsung oznámil, že se snaží u svého dodavatele, firmy DAP Corporation, o co nejrychlejší stabilizaci výroby. "V mezidobí neočekáváme žádná zdržení výroby Galaxy S5, jelikož tento mobilní telefon nám dodává několik subdodavatelů," uvedl mluvčí společnosti. Na internetu se fotografie rozsáhlého ohně a černého kouře v jihokorejské továrně objevily v uplynulých dnech a experti spekulovali nad tím, že by se výroba S5 mohla opozdit.


Samsung plánuje svou novou vlajkovou loď mezi chytrými telefony vydat 11. dubna a novinka má nabídnout řadu nových funkcí včetně čtečky otisků prstů ala iPhone 5S. Galaxy S5 je jedním z nejvýdělečnějších produktů Samsungu, avšak jihokorejská společnost musí stále čelit tuhé konkurenci Apple, jehož iPhone je i nadále jedním z nejpopulárnějších telefonů na světě. Samsungu Galaxy S4 se podalo přes deset milionů kusů za necelý měsíc od jeho vydání.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Samsung

Komentáře