Samsung Galaxy S IV bude představen 14. března

Novinky |

Společnost Samsung oficiálně potvrdila, že její vlajková loď, smartphone Galaxy S IV, bude představen 14. března v New Yorku.

Samsung Galaxy S IV bude představen 14. března
Samsung to potvrdil na konferenci při začátku Světového mobilního kongresu v Barceloně, žádné podrobnosti o telefonu však zveřejněny nebyly. Někteří analytici očekávali, že Samsung představí svůj nový telefon právě v Barceloně, jak se však ukázalo, společnost raději využije vlastní akci. Namísto Galaxy S IV Samsung představil 8palcovou verzi tabletu Galaxy Note, který doplňuje 5.5palcovou a 10.1palcovou verzi a měl by konkurovat tabletům Nexus 7 a iPad mini.

Experti se domnívají, že Galaxy S IV bude opatřen 5palcovým displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a pohánět jej bude čtyřjádrový blíže nespecifikovaný procesor. Chybět by neměly 2 GB paměti RAM, 13megapixelová zadní kamera, slot na microSD karty, NFC, LTE, bezdrátové dobíjení a Android 4.2 Jelly Bean. Odhalení smartphonu Galaxy S v New Yorku bude pro Samsung premiérou. Galaxy S II byl představen v roce 2011 v Barcelóně, zatímco Galaxy S III o rok později v Londýně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře