Samsung chystá skenování duhovky pro smartphony

Novinky |

Viceprezident korejské společnosti Samsung potvrdil, že její inženýři nyní testují nový způsob zabezpečení mobilních telefonů – skenování oční duhovky.

Samsung chystá skenování duhovky pro smartphonySenior viceprezident Samsungu Rhee In-jong na konferenci uspořádané pro investory uvedl, že jeho společnost prověřuje různé způsoby, jak zvýšit využití biometrických technologií na chytrých mobilních telefonech. Rhee přímo prohlásil, že Samsung je nyní především zaměřen na "detekci duhovky", která smartphonům umožní skenovat (pravděpodobně přední kamerkou umístěnou nad displejem) oko uživatele a porovnávat jej s uloženým profilem.


Biometrické technologie jsou čím dál větším trendem v oblasti mobilní bezpečnosti. Apple, Samsung a další významní hráči na trhu již do svých zařízení integrovali čtečku otisků prstů. A dalším krokem u biometrických technologií je detekce duhovky. Podle Rheeho se technologie nejprve objeví na high-endových produktech, avšak postupem času se dostane až na low-end. Není zatím bohužel jasné, kdy by se detekce duhovky mohla na zařízení od Samsungu objevit.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © malekas - Fotolia.com

Komentáře