Samsung bude bezdrátové dobíjení integrovat i do svých dalších telefonů

Novinky |

Jihokorejská společnost Samsung se podle Thorstena Heinse ze společnosti Powermat zavázala k tomu, že bude bezdrátové dobíjení integrovat i do svých budoucích telefonů.

Samsung bude bezdrátové dobíjení integrovat i do svých dalších telefonůSamsung podle Heinse s přidáním podpory pro bezdrátové dobíjení „prolomil led“. Powermat podporuje jeden z vedoucích standardů pro bezdrátové dobíjení. Podle Heinse bude tento standard integrován do všech budoucích smartphonů Samsungu, u nichž to bude možné. Důvodem, proč výrobci bezdrátové dobíjení u svých telefonů doposud nenabízeli, je kompatibilita. Standard Powermatu, který podporuje Power Matters Association (PMA), si nerozumí s dobíjecími podložkami založenými na konkurenčním standardu Qi od Wireless Power Consortia. Samsung se u svých smartphonů Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge rozhodl tento problém vyřešit tak, že do nich integroval Qi i standard PMA.


Podle Heinse se však Samsung v budoucnu přikloní k PMA. S tím však nesouhlasí John Perzow z WPC. „Funkci bezdrátového dobíjení do svých budoucích telefonů integrovat budou, ale použijí ten standard, který je efektivnější,“ řekl Perzow. Mluvčí Samsungu se k věci odmítl vyjádřit. Ať už zvítězí jakýkoli standard, dobrou zprávou pro uživatele je, že bezdrátové dobíjení budou do svých telefonů brzy integrovat i další výrobci.Úvodní foto: galaxy a7

Komentáře