Samsung: 4K rozvoj Ultra HD TV začne již brzy

Novinky |

Společnost Samsung uvedla, že 4K Ultra HD televizory se podle jejího názoru dostanou do mainstreamu dříve, než se čekalo.

Samsung: 4K rozvoj Ultra HD TV začne již brzyOčekává se, že 4K Ultra HD televizory budou v domácí zábavě další velkou věcí. Oproti 3D TV, které se příliš neuchytily, 4K televizory přinášejí opravdovou hodnotu - 4× vyšší rozlišení oproti současným HD televizorům. Samsung na poli 4K televizorů v současné době vyčnívá - na letošním veletrhu CES představil hned 10 modelů s úhlopříčkou od 127 cm do 280 cm. Experti očekávají, že se v tomto roce prodá půl milionu 4K televizorů, zatímco v roce 2013 to bylo jen 60 000 kusů.


Představitelé Samsungu uvedli, že lidé mění své telefony každé dva roky, jelikož výrobci přijdou s novou přidanou hodnotou, u televizorů je tento cyklus šestiletý. A Samsung se podle svých slov chce pokusit přidat reálnou hodnotu tak, aby uživatelé svá zařízení měnili každé čtyři roky. Podle Joa Stinziana ze Samsung Electronics America zatím není jasné, kdy se 4K dostanou do mainstreamu, avšak jakmile se to začne dít, bude přechod velmi rychlý.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře