S Windows 10 přijde konec „Patch Tuesday“

Novinky |

Microsoft tento týden na konferenci Ignite potvrdil, že nový operační systém Windows 10 již nebude aktualizován v jeden konkrétní den v měsíci, ale patche budou zpřístupňovány prakticky neustále.

S Windows 10 přijde konec „Patch Tuesday“V současné době vydává Microsoft aktualizace pro své produkty každé druhé úterý v měsíci, přičemž tento den bývá označován jako Patch Tuesday. Podle Terryho Myersona z Microsoftu však Windows 10 každý měsíc přinesou „stálý proud aktualizací“. Patche tak nebudou vydávány v jeden konkrétní den, ale budou jednoduše distribuovány tehdy, jakmile je experti Microsoftu dokončí. Uživatelé Windows 10 si u bezpečnostních aktualizací budou moci zvolit jeden ze dvou aktualizačních cyklů: pomalý a rychlý.


Zatímco v rámci rychlého cyklu uživatelé aktualizace získají ihned, jakmile je Microsoft zpřístupní, při volbě pomalého cyklu budou aktualizace distribuovány až o něco později. Výhodou pomalejšího cyklu je to, že aktualizace budou nejprve otestovány na uživatelích, kteří je obdrželi v rychlém cyklu a neměly by tak přinášet žádné problémy se stabilitou. Tento přístup se však bude týkat pouze bezpečnostních aktualizací a není jasné, zda budou obdobné cykly dostupné i pro jiné aktualizace, které se nebudou týkat zabezpečení, nýbrž uživatelům přinesou nové funkce.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: microsoft

Komentáře