S Netgear WN3000RP si už mrtvé zóny Wi-Fi sítě neškrtnou

Novinky | 16.09.11

Společnost Netgear oznámila dostupnost jednoduchého Wi-Fi opakovače pro odstranění mrtvých zón bezdrátové sítě. Tento model nese název Netgear Universal WiFi Range Extender (WN3000RP) a jeho cílem je zvýšit pokrytí bezdrátové sítě a zlepšit tak podmínky pro připojení tabletů i chytrých telefonů.
Galerie


Pokud vás trápí tzv. mrtvé zóny Wi-Fi, do nichž domácí bezdrátové routery nedokážou „dohlédnout“, řešením pro tato místa může být připojení dalšího přístupového bodu pomocí ethernetového kabelu, který budete muset vést skrze zdi a stropy, což v celé řadě případů znamená zásah do interiéru. Mnohem praktičtějším řešením jsou proto v těchto případech univerzální opakovače neboli extendery, které zvyšují pokrytí domácí sítě automatickým „opakováním,“ resp. „předáváním“ bezdrátového signálu z Wi-Fi routeru. Tyto přístroje po umístění poblíž míst se slabým Wi-Fi signálem zajistí jeho posílení a větší dosah.

Nový Wi-Fi opakovač WN3000RP od Netgearu má kompaktní rozměry, díky nimž jej lze zapojit přímo do elektrické zásuvky – není nutné připojovat k přístroji samostatný napájecí adaptér ani žádné jiné kabely. Nastavení podle slov společnosti zabere jen pár minut a v případě routerů, které jsou vybaveny tlačítkem „Push ‘N’ Connect“ (Wi-Fi Protected Setup), je ještě rychlejší – stačí stisknout zmíněné tlačítko na routeru i extenderu, a konfigurace proběhne automaticky.

Dynamické LED indikátory na extenderu pomáhají uživatelům najít nejlepší umístění pro WN3000RP v domácnosti, typicky se jedná přibližně o polovinu vzdálenosti mezi routerem a mrtvou zónou bezdrátové sítě. Extender podporuje Wi-Fi sítě standardu 802.11b/g/n a spolupracuje se všemi běžnými typy zabezpečení včetně WEP, WPA a WPA2.

Netgear Universal WiFi Range Extender (WN3000RP) je již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti Netgear za doporučenou maloobchodní cenu 1 590 Kč vč. DPH.


Komentáře