Rychlý mobilní internet od Vodafonu do konce příštího roku i na vesnicích

Novinky |

Telekomunikační operátor Vodafone dnes informoval veřejnost o svých plánech dále rozšiřovat pokrytí území ČR rychlým internetem. Do konce roku 2014 chce kombinací sítí 3G a LTE pokrýt „téměř celou populaci“.

Rychlý mobilní internet od Vodafonu do konce příštího roku i na vesnicích
Rychlé mobilní sítě bude Vodafone prezentovat pod marketingovým označením Turbo Internet a technicky se bude jednat o kombinaci sítí 3G a LTE. Síť LTE bude operátor provozovat v pásmu 900 MHz a zdůrazňuje, že bude dostupná všem zákazníkům využívajícím datové služby Vodafonu. Předpokladem je pouze vlastnictví LTE SIM karty a zařízení podporujícího LTE. Co se týká rychlosti, teoreticky lze přenést až 20 Mbit/s, při testování Vodafone dle svých slov dosáhl reálné rychlosti 15 Mbit/s.

 „Naším cílem je zpřístupnit mobilní vysokorychlostní internet co nejrychleji co největšímu množství zákazníků. Proto LTE technologií začneme pokrývat menší města a venkov, kde v současné době rychlý mobilní internet zcela chybí,“ sdělila viceprezidentka pro technologie Vodafonu Tanja Richter.

Dle zveřejněného plánu má Vodafone Turbo Internetem pokrýt více než polovinu populace ČR do března 2014, „téměř celou populaci“ pak do konce roku 2014. Lepší představu vám nabídne pohled do finální mapy plánovaného pokrytí zveřejněný na sociální síti Google+.

 

Zdroj: Vodafone.czPlus.google.com/+VodafoneCZÚvodní foto: Vodafone

Komentáře