Bing Maps - rychlé tipy od uživatelů

Novinky | 27.03.10

Nová verze vývojářské platformy Silverlight přinese řadu nových a zajímavých funkcí do Bing Maps. Aktualizace budou postupně uvolňovány v průběhu jara.

Bing Maps - rychlé tipy od uživatelů

 

Microsoft oznámil tento čtvrtek upgrade svých map na konferenci „Search Engine Strategies“ v New Yorku, kde také poskytl náhled nového uživatelské rozhraní Bingu. Největší zájem však vzbudila nová funkce „rychlé tipy“, která má uživatelům doporučit či naopak nedoporučit určité lokace a podniky.

Blog vyhledávače Bing hovoří o tomto projektu takto: „Představme si, že se chystáme jet příští týden do New Yorku, ale nevíme, která zajímavá místa či restaurace budou pro nás tou správnou volbou. Použitím nových map v Bingu a zazoomováním na dotyčnou oblast se nám nabídnou tipy, které nám ukáží, co místní obyvatelé říkají o daném místě či službě. Je to jako interaktivní tvoření denního plánu, jehož cílem je pomoci najít nejlepší věci, které se v této oblasti nacházejí.

Microsoft také počítá se způsobem, jak vybrané tipy hodnotit a dávat jim patřičnou váhu – vše bude záležet na reputaci uživatele. Připraveny jsou tak jakési odznaky, které se na základě důvěryhodnosti a korektnosti doporučení budou udělovat. Takové názory či příspěvky budou mít větší váhu před ostatními.


Komentáře