Ruští hackeři se při útoku na Bílý dům dostali k citlivým datům

Novinky |

Ruští hackeři, kteří se v minulém roce nabourali do počítačových systémů Bílého domu, získali podle televize CNN přístup k citlivým informacím, i když představitelé americké vlády tehdy tvrdili opak.

Ruští hackeři se při útoku na Bílý dům dostali k citlivým datůmPředstavitelé Bílého domu dříve oznámili, že hackeři pronikli pouze do sítí, které neobsahovaly žádný utajovaný materiál. Nejmenované zdroje CNN však nyní uvedly, že se útočníci dostali i k neveřejným informacím týkajícím se aktuálních rozvrhů prezidenta Obamy. Podle CNN jde s největší pravděpodobností o hackery podporované ruskou vládou, kteří stáli v minulém roce za destruktivním kybernetickém útokem na americké ministerstvo zahraničí, kvůli kterému muselo ministerstvo na několik dnů přerušit provoz svého e-mailového systému.


Bezpečnostní poradce Bílého domu Ben Rhodes však v úterý trval na tom, že napadený systém Bílého domu neobsahoval citlivá data. „Máme systém s běžnými daty, systém s tajnými daty a systém s přísně tajnými dokumenty,“ uvedl Rhodes. „A žádný z dvou naposledy zmíněných nebyl napaden.“ Útoky na Bílý dům i ministerstvo zahraničí vyšetřují experti z FBI, Tajné služby a amerických zpravodajských služeb.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře