Ruští hackeři četli e-maily prezidenta Obamy

Novinky |

Ruští hackeři v minulém roce podle nových zjištění listu New York Times získali přístup k e-mailovým zprávám amerického prezidenta Baracka Obamy.

Ruští hackeři četli e-maily prezidenta ObamyBílý dům v říjnu minulého roku oznámil, že do jeho systémů pronikli hackeři, kteří získali přístup k blíže nespecifikovaným datům. I když podle představitelů americké vlády se útočníci k žádným zásadním (či přímo utajovaným) informacím nedostali, list New York Times nyní s odkazem na dobře obeznámené zdroje uvedl, že útoky byly mnohem sofistikovanější, než se původně uvádělo.


Vysoký představitel Bílého domu nyní pro NYT potvrdil to, o čem se od počátku spekulovalo: hackeři opravdu byli napojeni na Kreml (nebo pro něj přímo pracovali). Útočníci navíc kromě různých dokumentů získali přístup i k emailovým archivům lidí, s nimiž Obama často komunikuje. I když se tak hackeři nedostali přímo k tajným informacím, zcela jistě si podle NYT mohli přečíst velmi citlivé rozhovory mezi americkými diplomaty a politiky. Samotný server, skrze který prochází provoz z Obamova BlackBerry, však údajně zkompromitován nebyl,

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Brian Jackson - Fotolia.com

Komentáře