Růst prodejů tabletů vůbec poprvé zpomaluje

Novinky |

Růst v post-PC éře se nejspíše začal zpomalovat. Vyplývá to z nejnovější studie společnosti NPD DisplaySearch. Analytická firma zjistila, že prodeje tabletů v prvním čtvrtletí meziročně poklesly, a to vůbec poprvé v historii.

Růst prodejů tabletů vůbec poprvé zpomalujeV rámci zprávy NPD uvádí, že několik značek zaznamenalo v prvních třech měsících letošního roku slabé prodeje tabletů. Minimálně některé z těchto slabších prodejů je možné svést na zpožděná představení produktů. Do úvahy se však musí vzít i možnost saturace trhu.

Z dat NPD je evidentní právě tento scénář. Letos se očekává míra růstu pouhých 14 procent, v roce 2017 by pak růst mohl být pouze jednociferný, alespoň podle analýz citované společnosti.

Trh s malými tablety navíc čelí velké konkurenci smartphonů s velkými displeji, které se obecně nazývají phablety. Jednou z očekávaných změn v následujících letech by měl být přesun k tabletům s většími displeji, jako je Surface Pro 3 od Microsoftu. NPD předpovídá, že prodeje větších tabletů předběhnou ty menší do roku 2018.

NPD letos stále očekává celkový růst, ale snížila svou předpověď z 315 milionů tabletů na 285 milionů.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Artur Marciniec - Fotolia.com

Komentáře