Rusové vypsali odměnu za prolomení anonymní sítě Tor

Novinky |

Ruské ministerstvo vnitra nabízí 3,9 milionu rubů (cca 2,2 milionu korun) za technologii, která by umožnila identifikovat uživatele anonymní sítě Tor.

Rusové vypsali odměnu za prolomení anonymní sítě TorMinisterstvo na svých oficiálních webových stránkách zpřístupnilo veřejnou nabídku, ve které žádá vývojáře o "nalezení možnosti získání technických informací o uživatelích a uživatelském vybavení na anonymní síti Tor". Pro zapojení do této veřejné soutěže musejí vývojáři zaplatit poplatek ve výši cca 110 000 Kč a zůčastnit se mohou pouze ruští občané a společnosti. Návrhy lze zasílat do 13. srpna a jméno vítěze bude zveřejněno 20. srpna.


Tor, za nímž stojí vývojáři amerického námornictva, je často využíván whistleblowery, novináři a dalšími osobami, které chtějí přes internet posílat anonymně informace. To znamená, že jej samozřejmě hojně využívají také kriminálníci. Podle listu Guardian patří Rusko v počtu uživatelů na pátou příčku. Dříve v tomto měsíci dolní komora ruského parlamentu mimo jiné také schválila zákon, podle kterého velké internetové společnosti musejí - pokud chtějí v Rusku fungovat - ukládat data lokálně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © keroro666 - Fotolia.com

Komentáře