Rodinné balení Windows 7 se třemi upgrade licencemi už zakoupíte i v ČR

Novinky | 22.10.10

Microsoft uvádí na český trh zvýhodněné rodinné balení Windows 7 Home Premium Family Pack, které se začíná prodávat za maloobchodní cenu 3 990 Kč včetně DPH a nabízí domácnostem až tři upgrade licence na Windows 7 Home Premium.

Upgrade licence lze využít k instalaci systému Windows 7 Home Premium na tři domácí počítače, které používají některou z verzí systému Windows XP, Windows Vista nebo edici Windows 7 Starter určenou výhradně pro netbooky. I když je tomu přesně rok, co společnost Microsoft uvedla svůj nejnovější operační systém Windows 7 na celosvětový trh, až doposud u nás nebylo možné zvýhodněné rodinné balení zakoupit.

Windows 7 s aktuálním počtem 240 milionů prodaných licencí na celém světě v současnosti zaujímají hned druhé místo za systémem Windows XP, který si bez oficiální podpory stále drží své majoritní zastoupení. I bez podpory Microsoftu je však možné alespoň do jisté míry svůj počítač s „XPčkami“ před hrozbami plynoucími z internetu ochránit, více informací se dozvíte v následujícím článku.

Více než dvousetmilionové prodeje systému Windows 7, jež si v naší recenzi získal velmi pozitivní hodnocení, se pozitivně odráží i v jeho rostoucím podílu na českém trhu. Podle zdroje gemiusRanking, který sestavuje žebříček podílů operačních systému podle počtu uživatelů přistupujících na české internetové stránky, předběhl v září systém Windows 7 poprvé Windows Vista a v současné době má na českém trhu podíl 17,39 procenta.


Komentáře