RIM v tomto roce vydá šest zařízení s BB10

Novinky |

Kanadská společnost Research in Motion plánuje v tomto roce uvést na trhu šest zařízení s novým operačním systémem BlackBerry 10 v různých cenových hladinách.

RIM v tomto roce vydá šest zařízení s BB10BlackBerry 10 (BB10) bude vydán 30. ledna spolu s prvními dvěma chytrými telefony - jeden bude plně dotykový a druhý bude opatřen fyzickou QWERTY klávesnicí. Později v tomto roce se pak na trhu objeví čtyři nové telefony. "Chceme mít ve svém portfoliu celou řadu telefonů, z níž si bude moci vybrat kdokoli: od low-endu až po high-end," uvedl na veletrhu Conusmer Electronics Show v Las Vegas Fran Boulben ze společnosti Research in Motion s tím, že RIM neuzavřel žádné exkluzivní smlouvy s operátory ve Spojených státech ani v Evropě, což mu dává větší flexibilitu.

Operační systém BB10 nabídne zcela nové uživatelé rozhraní, funkci Blackberry Hub, v němž se budou shromažďovat zprávy a notifikace ze všech služeb, BlackBerry Peek pro možnost přepínání mezi více aplikacemi bez nutnosti zavřít je a v neposlední řadě i BlackBerry Flow pro jednodušší výběr aplikací. Recenzenti BB10 zatím hodnotí velmi pozitivně, otázkou však je, zda se bude RIM schopné ve velké konkurenci na trhu s mobilními telefony opět prosadit.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře