RIAA: Google nedělá proti pirátství dost

Novinky |

Z nové zprávy organizace RIAA vyplývá, že snahy Googlu o snížení návštěvnosti stránek, které poskytují zdarma pirátský obsah, nemají zatím žádný efekt.

RIAA: Google nedělá proti pirátství dost
Podle Recording Industry Association of America (RIAA) se weby známé tím, že je na nich bez dovolení umístěn autorsky chráněný obsah, stále zobrazují při hledání na prvních stránkách Googlu, a to v 98 % případů. Legitimní elektronické obchody s hudbou typu iTunes nebo Spotify jsou pak těmito stránkami zastíněny v téměř polovině případů. „Známé stránky typu iTunes, Amazon a eMusic se při našem hledání dostaly do top ten výsledků jen v necelé polovině všech hledání. To znamená, že web, u něhož Google obdržel tisíce požadavků na odstranění dat kvůli porušení autorských práv, se na prvních stránkách výsledků zobrazí téměř osmkrát pravděpodobněji než legitimní stránka s hudbou,“ uvedla RIAA.

RIAA bere zobrazování výsledků na první stránce Googlu tak vážně proto, že 94 % všech lidí, kteří na Googlu hledají, nepřejde ani na druhou stránku. Organizace ve své patnáctistránkové zprávě dále uvádí, že se v 88 % jejích testovacích hledáních populární hudby objevily "pirátské" stránky. I když Google zatím na nařčení RIAA neodpověděl, pravdou je, že americká společnost již nyní proti pirátství dělá mnohem více než jí přikazují americké zákony.

 

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Komentáře