GameStar: recenze Alan Wake

Novinky | 15.05.10

Milovníci mrazivých hororových titulů typu Resident Evil či Alone in The Dark nechť laskavě zbystří. Na scénu se dostává dlouho očekávaný Alan Wake od studia Remedy!

Kdysi uznávaný spisovatel a věčný potížista se rozhodne utéci z velkoměsta do městečka Bright Falls a zachránit své chátrající manželství. Nadějný nový začátek se však brzy promění v pokřivenou noční můru. Alanova manželka zmizí, stejně jako jeden celý týden. Město zahalí tajemné setmění, které začne ovládat lidi a měnit je v cosi zrůdného. Alan narazí na stránky scénáře, jehož je autorem, na což si však vůbec nevzpomíná. Hrozivý příběh spletený na stránkách tohoto scénáře dává do pohybu reálné události v Bright Falls a připravuje půdu pro Alanova dobrodružství.

Alan Wake je v podstatě takovým bojovníkem světla. Proč, ptáte se? Inu, to je snadné – pro zničení nepřátel je musí nejprve vystavit určité dávce světla a až pak dorazit klasickým způsobem. Z boje se tak stává poměrně intenzivní záležitost, kde je třeba často využívat taktické myšlení a ve vhodné chvíli přepínat mezi zdroji světla (světlice, světelné granáty či baterka) a klasickým zbrojním arzenálem.

 

Pokračování článku hledejte na webu GameStaru!

http://gamestar.cz/recenze/alan-wake-mate-radi-twin-peaks-11320


Komentáře