Acer S1 - údajně nejtenčí LED displej na světě

Novinky | 29.07.10

Společnost Acer rozšířila nabídku monitorů o řadu displejů S1, která nabízí LED monitor, který má v nejtenčím profilu 13 mm.

Novinka od Aceru nabízí vysoké rozlišení (HD, HD+ nebo plné vysoké rozlišení v závislosti na modelu),  kontrastní poměr 12 000 000:1 a dobu odezvy 5 ms.Nové modely nabízené ve čtyřech velikostech (58 cm (23”), 55 cm (21”), 51 cm (20”) a 47 cm (18.5”)) se vyznačují  profilem s tloušťkou od 13 mm (model S191HQL a S221HQL) do necelých 15 mm (model  S231HL). K dispozici jsou zde porty VGA, DVI  s podporou HDCP pro reprodukci obsahu chráněného DRM a volitelný port HDMI.

Všechny modely S1 jsou vybaveny technologií podsvícení LED diodami, které podle výrobce neobsahují nebezpečné látky, jako např. rtuť či halogenové plyny, a navíc ve srovnání s běžnými lampami údajně snižují spotřebu až o 68 %.Acer eColor Management je technologie, která přizpůsobuje výkon panelu různým prostředím, světelným podmínkám a preferovaným způsobům zobrazení. Uživatelé  tedy mohou  upravit nastavení displeje a dosáhnout přesného barevného podání v závislosti  na provozním režimu: data, média, film nebo fotografie.

Adaptive Contrast Management (ACM) dynamicky přizpůsobí kontrastní poměr vstupního obrazu, a tedy zajišťuje ostré podání. Každá scéna je analyzována a obraz je přizpůsobován okénko po okénku, přičemž by podle Aceru měla být zvýšena kvalita barev a dosažena lepší gradace a podání detailů, především v tmavších a světlejších scénách.

Na displeje Acer řady S1 je poskytována tříletá záruka typu "mail-in".


Komentáře