Qualcomm překonal Intel v testech rychlosti na iPhonu X

Novinky |

Společnost Apple přidala v loňském roce jakožto dodavatele komponent pro svůj iPhone americký Intel a snížila tak svou závislost na modemových čipech od Qualcommu.

Qualcomm překonal Intel v testech rychlosti na iPhonu XTento krok dává jistý smysl z hlediska byznysu – každý, kdo aspoň trochu sleduje technologie, musel zaznamenat vlekoucí se právní bitvu právě mezi Applem a Qualcommem – nicméně podle nedávného testování nelze to samé říci o samotném výkonu.

Výsledky společnosti Cellular Insights, publikované portálem PCMag, odhalily, že modely iPhonu X s modemy od Qualcommu nabízejí konzistentně lepší rychlosti LTE než jejich protějšky s řešením od Intelu. Obě technologie byly testovány na nejběžnějším pásmu LTE ve Spojených státech, tedy na LTE Band 4.

Firma Cellular Insights údajně využila laboratorní vybavení, kterým otestovala iPhone X poháněný čipem A1865 od Qualcommu, v USA prodávaný operátory Sprint, Verizon a US Cellular, a iPhone X poháněný čipem Intel A1901, který nabízí AT&T a T-Mobile. Výsledky testu v pásmu 4 při různých úrovních signálu jsou zřejmé z přiloženého grafu.

Jak lze vidět, obě řešení jsou na začátku dost vyrovnaná, ale Qualcomm si začíná vést lépe ve chvíli, kdy se snižuje kvalita signálu. V grafu níže můžete vidět zvětšený konec grafu předchozího, který znázorňuje oblasti s velice slabým signálem.

Na druhou stranu je třeba říci, že Intelu se sice nepodařilo Qualcomm dohonit, nicméně oproti loňskému iPhonu 7 jde o poměrně slušné zlepšení. Je pravděpodobné, že Apple v blízké budoucnosti zcela odstoupí od spolupráce s Qualcommem a je možné, že později učiní to samé s Intelem. To až bude schopen vyvíjet si vlastní modemové čipy „in-house“.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře