Qualcomm: iPhony porušují některé naše patenty

Novinky |

Společnost Qualcomm vyhrocuje svůj spor s Intelem a řeší to přes Apple. Tvrdí totiž, že některé iPhony a iPady využívající čipsety od Intelu porušují jeho patenty a chce je tedy nechat zakázat.

Qualcomm: iPhony porušují některé naše patentyAlespoň tedy na americkém trhu, kde podala podnět Komisi pro mezinárodní obchod (ITC), aby zakázala import iPhonů. Ostatně před tím, že něco takového učiní, varovala už v květnu.

Podle Qualcommu porušil Apple šest jeho patentů souvisejících se zvyšováním životnosti baterie v zařízeních, která využívají bezdrátové 4G čipy od Intelu. Konkrétně jde třeba o modely iPhone 7, iPhone 7 Plus a iPad. Společnost tvrdí, že žádný z těchto patentů není krytý žádným průmyslovým standardem a není nezbytnou součástí daných zařízení. Kromě toho všechny platí pro léta 2013 až 2017.

Podle hlavního právního zástupce Qualcommu Apple „stále používá technologii od Qualcommu a odmítá za to platit.“

Qualcomm chce nejen blokovat import výše uvedených zařízení, ale chce také zastavit „marketing, reklamu, předvádění a skladování zboží pro distribuci a používání těchto importovaných produktů.“

Podle Qualcommu se ITC stížností začne zabývat v srpnu, přičemž na příští rok se očekává soudní řízení. Jestliže tedy bude jeho výsledkem zákaz iPhonů, nedojde k tomu dříve než za 18 měsíců.

Zdroj: Techspot.com Úvodní foto: Vital Che - Fotolia.com

Komentáře