Původní duhové logo Apple jde do aukce

Novinky |

Aukční dům Bonhams oznámil, že v červnu proběhne aukce originálních log společnosti Apple, která byla používána mezi lety 1976 a 1997.

Původní duhové logo Apple jde do aukceBonhams loga, jež kdysi visela u centrály Apple v kalifornském Cupertinu, koupil před časem od bývalého zaměstnance Apple. Duhová loga, která byla z centrály odstraněna v roce 1997 a nahrazena novým monochromatickým logem Apple, se začnou dražit na ceně 10 000 dolarů (v přepočtu okolo dvou set tisíc korun). Obě loga jsou vyvedena v duhových barvách, přičemž jednotlivé barevné pruhy jsou umístěny horizontálně. Podle Bohamsu se spoluzakladatel Apple Steve Jobs rozhodl u loga vynechat "vykousnutý kus jablka" proto, aby si jej nikdo nepletl s rajčetem.


Duhové barvy pak byly zvoleny z toho důvodu, aby společnost "více polidštily". Jedno z log měřící asi 1,2 × 1,2 metru bylo podle vyjádření Bohamsu umístěno na boku budovy 3 v Cupertinu a bylo viditelné z dálnice číslo 280. Rozměry druhého jsou asi metr krát metr. Aukce se odehraje v New Yorku již 4. června. Mluvčí Apple věc odmítl komentovat.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: macrumors

Komentáře