Psystar, výrobce klonů počítačů Mac, se bude věnovat Linuxu

Novinky | 30.12.09

Společnost Psystar, která na veřejnosti zviditelnila především díky svému sporu se společností Apple, se u svých nově nabízených PC přeorientuje na Linux.

Psystar, výrobce klonů počítačů Mac, se bude věnovat Linuxu

 

Psystar se Linuxu hodlá věnovat minimálně do doby, než se definitivně vyjasní spory s Applem. Společnost také oznámila, že v minulém týdnu oficiálně skončila s prodejem svého produktu Rebel EFI, který byl na trhu od října a jenž umožnil na většině počítačů s procesory Intel provozovat Mac OS X. Více informací o tomto nástroji najdete v článku Rebel EFI: Mac OS X nyní už i na PC s procesory Intel.

Prodej produktu Rebel EFI je pozastavený na dobu neurčitou, údajně dokud Psystar nevysvětlí soudu legálnost tohoto počinu. Psystar je totiž přesvědčen, že jeho činnost byla zcela legální a že není problém v provozování legálně zakoupeného operačního systému Mac OS X pomocí tohoto softwaru na jakémkoliv PC. Zástupci Psystaru situaci přirovnávají k tomu, že vydavatel knihy také nemůže člověka, který si jí zakoupil, nutit k tomu, aby si ji nečetl například v koupelně nebo aby si někdo, kdo si zakoupí hudební disk, nemohl hudbu z něj pouštět při řízení automobilu. Apple ovšem situaci vidí odlišně.

Podrobnější informace hledejte na sesterském webu Computerworld:

https://computerworld.cz/udalosti/psystar-vyrobce-klonu-pocitacu-mac-se-preorientuje-na-linux-5403


Komentáře