PS4 se již prodalo přes 30 milionů kusů

Novinky |

Společnost Sony oznámila, že od již prodala přes 30 milionů kusů konzole PlayStation 4. Ve „válce konzolí“ s Microsoftem tak japonská firma jasně vyhrává.

PS4 se již prodalo přes 30 milionů kusů
Ještě v březnu tohoto roku Sony hlásilo jen 20 milionů prodaných Play Stationů 4, což znamená, že od té doby se prodávalo asi 1,25 milionu kusů PS4 ročně. A japonský gigant očekává, že podobně se mu v prodeji jeho herní konzole povede i do budoucna. Podle odhadů Sony by se od prosince do března příštího roku mělo po celém světě prodat dalších 17,5 milionu kusů PlayStationů 4.


I když konkurenční Microsoft v poslední době žádné informace týkající se počtu prodaných kusů herní konzole Xbox 360 nezveřejnil, s největší pravděpodobností budou jeho tržby mnohem horší než u Sony. V listopadu minulého roku totiž americký gigant oznámil, že překročil 10 milionů prodaných kusů Xbox 360. Podle neoficiálních statistik portálu VSGChartz doposud Microsoftprodal asi 16 milionů kusů Xbox 360. Pro srovnání, japonské Nintendo doposud prodalo 11 milionů kusů své herní konzole Wii U.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCW.com

Komentáře