První 10,1palcový 4K Ultra HD displej je na světě

Novinky |

Od konce roku 2012 se na běžně vyráběných smartphonech setkáváme s displeji s hustotami pixelů nad 400 ppi. Pokud jde o tablety, jsou tyto hodnoty o něco skromnější. Tedy byly. Až doteď.

První 10,1palcový 4K Ultra HD displej je na světěSpolečnost Japan Display, jeden z největších výrobců a vývojářů technologií mobilních displejů představila zcela nový 10,1palcový panel orientovaný na tablety s rozlišením 4K čili Ultra HD, konkrétně tedy 3 840 × 2 160 pixelů. S 8,3 miliony pixelů umístěných na 281 centimetrů čtverečných nabízí tento displej působivou hustotu 438 ppi.

Nový 4K panel od Japan Display využívá IPS TFT LCD technologii, což displeji umožňuje nabídnout 160stupňové pozorovací úhly, 400 nitů jasu a kontrastní poměr 1 100 : 1. Společnost využila také technologii LTPS (low-temperature poly silicon) pro vyšší hustotu, větší rozlišení a rychlejší celkové fungování.

V této chvíli zatím není jasné, kdy a kde se nového Ultra HD panelu od Japan Display dočkáme, avšak měl by být v blízké budoucnosti k dispozici na komerčně dostupných tabletech. Je jasné, že s jakýmkoliv zvýšením rozlišení je potřeba zvýšit také výpočetní výkon a životnost baterie, takže předpokladem reálného vypuštění 4K tabletů bude muset být zajištění správného hardwaru, nejen působivého displeje.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře