ProtonMail slibuje absolutní bezpečnost e-mailů

Novinky |

Odhalení odposlechů NSA minulého roku rozpoutala debaty o ochraně soukromí a ihned se také zformovala celá řada organizací, které se bezpečností online začaly zabývat. Tou zatím poslední je seskupení výzkumníků z Harvardu, MIT a CERNu s názvem ProtonMail.

ProtonMail slibuje absolutní bezpečnost e-mailůŠifrované emailové služby nejsou ničím novým, avšak lidé za ProtonMailem věří, že se jim konečně (na rozdíl od služeb jako Lavabit nebo SilentMail, jež musely být po zveřejnění Snowdenových dokumentů pozastaveny) podařilo zformovat technologii, kterou nebude možné prolomit. Servery ProtonMailu jsou umístěny ve Švýcarsku a společnost je zde i založena, takže se nachází jak mimo jurisdikci USA, tak mimo regulace EU.


Švýcarský právní systém má navíc zakotvenu silnou ochranu osobnostních práv a soukromí a i kdyby tamní soud svolil ke sledování, šifrování dat probíhá lokálně v prohlížeči uživatele, takže všechna data vydaná společností by byla šifrována. ProtonMail nebude mít přístup k šifrovacím klíčům a nebude zaznamenávat informace, pomocí kterých by mohl být uživatel identifikován (např. IP adresuú.

Zprávy jsou plně šifrované pomocí AES, RSA a OpenPGP. Pokud je šifrovaná zpráva odeslána uživateli na webmail mimo ProtonMail, tento uživatel obdrží pouze odkaz na šifrovanou zprávu. Možné je také odesílat zprávy, které se samy po přečtení "zneškodní". Služba je nyní ve fázi betatestování, finální verze bude stát okolo sta korun měsíčně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře