Prosadit se v Apple App Store je čím dál složitější

Novinky |

Z nové studie analytické společnosti Adjust vyplývá, že to tvůrci aplikací pro mobilní operační systém iOS nemají vůbec jednoduché.

Prosadit se v Apple App Store je čím dál složitějšíZ 1,42 milionu aplikací, které jsou nyní dostupné ke stažení v Apple App Store, je velká většina z nich - přesně 83 % - označována jako tzv. zombie aplikace. Jde o takové aplikace, které nejsou dostatečně populární, aby se dostaly do "top listů" po více než dvě třetiny určitého časového období, a tudíž upadnou v zapomění. Jinými slovy, tzv. zombie aplikace uživatel najde pouze tak, že zadá jejich název do vyhledávače - aplikace nejsou ze strany Apple nijak propagovány. Zombie aplikace jsou pro App Store vážným problémem, jelikož jejich počet se za poslední rok téměř zdvojnásobil z 657 000 na 1,1 milionu.


Pokud navíc připočteme fakt, že počet aplikací v App Store se během roku o polovinu zvýšil, není příliš těžké odhadnout, jak těžké je na trhu s mobilními aplikacemi uspět. I když celkové příjmy vývojářů z App Store jen v minulém roce činily přes deset miliard dolarů, většinu tohoto koláče si mezi sebe rozdělilo jen několik velkých vývojářských firem. Podle vyjádření samotného Apple operační systém iOS jen ve Spojených státech doposud vytvořil téměř jeden milion pracovních míst.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Minerva Studio - Fotolia.com

Komentáře