Projekt Loon od Googlu umožňuje lidem stahovat data rychlostí 10 Mb/s

Novinky |

Google zveřejnil nové informace o projektu Loon, jehož cílem je zpřístupnit internet v odlehlých částech světa pomocí horkovzdušných balónů.

Projekt Loon od Googlu umožňuje lidem stahovat data rychlostí 10 Mb/sBalóny Googlu nyní mohou být ve vzduchu i více než šest měsíců, přičemž po celou dobu jsou schopné poskytovat 4G LTE připojení pro území o rozloze větší než Lucembursko. Namísto toho, aby fungovaly jako samostatná internetová služba, shromažďují balóny signál z tradičních pozemních věží - signál z určité věže lze také přenášet z balónu na balón, takže se může dostat až do odlehlých regionů.


Google také zveřejnil několik informací o tom, jak celý projekt Loon vlastně začal. Kvůli technickým obtížím bylo v první fázi myšlenkou vytvoření systému, který by signál přenášel na antény jednotlivých domů na povrchu země. Kvůli rychlému vývoji mobilní technologie a faktu, že lidé v rozvojových zemích používají nebo budou používat smartphony jako svůj primární (možná první) počítač, je však nyní možné – a preferované - přenášení signálu i na mobilní zařízení. V rámci testování balóny Googlu umožnily lidem stahovat data rychlostí okolo 10 Mb/s.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) NOBU - Fotolia.com

Komentáře