Prohlížeč Skyfire umožňuje spouštět na iPhonu Flash

Novinky | 08.11.10

Chcete se dívat na některá flashová videa na svém iPhonu? Vyzkoušejte nový prohlížeč Skyfire, který je v App Store dostupný za 2.99 dolarů.

Prohlížeč Skyfire automaticky prohledává webové stránky a zjišťuje, zda na nich není umístěno flashové video. Pokud jej najde, tak se většinou - ne však vždy - zobrazí ikonka videa, což znamená že vám dané flashové video umožní přehrát. Pro technicky založené uživatele může být zajímavé, že video prohlížeč převede do formátu H.264 s nímž si iOS rozumí. Skyfire však bohužel není dokonalý - načítání flashových videí mu někdy trvá až několik minut. Některé stránky (například Hulu) pak tento prohlížeč blokují a jiné jej prostě nepodporují.

Stejně jako verze prohlížeče Skyfire pro Android, i ta pro iPhone používá renderovací engine zabudovaný do operačního systému, avšak doplňuje ho svými funkcemi. A je třeba říci, že Skyfire oproti Safari vyniká nejen možností sledování flashových videí, ale také doplňkovými funkcemi. A malá poznámka na závěr: po prohlížeči Skyfire byla po jeho zpřístupnění v App Store taková poptávka, že jej výrobce musel na nějaký čas stáhnout, protože mu kolabovaly servery. Během dneška by však prohlížeč měl být opět přístupný ke stažení.


Komentáře