Prohlížeč Safari 4 si během prvních tří dnů stáhlo 11 miliónů uživatelů

Novinky | 13.06.09

Apple včera oficiálně oznámil, že z jeho stránek byla nová verze prohlížeče Safari stažena již 11 milióny uživateli. Šest miliónů z nich si stáhlo verzi browseru pro Windows.

Apple Safari 4 si stáhlo během pár dnů přes 10 miliónů uživatelů

 

Nová verze prohlížeče pro operační systémy Mac OS X a Windows se poprvé v beta verzi objevila v únoru tohoto roku, ale jeho finální podoba byla společností Apple uvolněna až na začátku tohoto týdne u příležitosti vývojářské konference v San Francisku pořádané právě firmou Apple.

Představitelé splečnosti Apple uvádějí, že jde o suverénně nejrychlejší internetový prohlížeče světa. Především to má být díky nové technologii Nitro JavaScript, která údajně provádí JavaScriptové operace až osmkrát rychleji než Internet Explorer z dílny Microsoftu a více než čtyřikrát rychleji než Mozilla Firefox 3.0. Načítání stránek je pak zhruba třikrát rychlejší než v případě jeho dvou největších konkurentů.

Velký zájem o nový browser Safari 4 potvrzují výše zmíněné statistiky stahování, které především číslem 6 miliónu stažení verze pro Windows jasně deklarují, že se Safari 4 prosazuje výrazným způsobem i mimo domovské počítače s Mac OS X.

 


Komentáře