Procesory Haswell budou o 50 % úspornější

Novinky |

Nová generace procesorů od Intelu bude již brzy vydána a americká společnost nyní o Haswellu zveřejnila několik zajímavých faktů.

Procesory Haswell budou o 50 % úspornějšíRani Borkar z Intelu na tiskové konferenci uvedl, že Haswell je primárně zaměřen na notebooky a tablety. Zaměření na mobilní zařízení je evidentní, vezmeme-li v úvahu, že nový procesor bude oproti stávající generaci potřebovat o 50 % méně energie. Systémy opatřené Haswellem pak podle Borkara vydrží ve standby módu až o 20 % déle, než ty s Ivy Bridge.


Dobrou zprávou je, že úspora energie údajně nebude mít žádný vliv na výkon procesoru. Je však třeba vzít v úvahu, že toto jsou zatím pouze neověřená tvrzení Intelu, jež budou muset být potvrzena třetími stranami. Aby celková úspora energie u mobilních zařízení byla opravdu znatelná, bude potřeba, aby s nižším odběrem energie přišli i výrobci dalších komponentů, především displejů s vysokým rozlišením. Další informace o Haswellu se dozvíme příštím měsíc, kdy celá řada výrobců počítačů tento procesor představí ve svých zařízeních na veletrhu Computex.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře