Procesor Snapdragon 800 od Qualcommu se začne vyrábět v květnu

Novinky |

I když výkonné telefony jako HTC One a Samsung Galaxy S4 jsou na trhu jen krátce, technologičtí nadšenci již chtějí vědět, co se chystá dále. Společnost Qualcomm proto zveřejnila informace o svém novém procesoru Snapdragon 800.

Procesor Snapdragon 800 od Qualcommu se začne vyrábět v květnuNový procesor se podle Qualcommu začne masově vyrábět již na konci května. Snapdragon 800 SoC obsahuje 28nm procesor, jenž může běžet na frekvenci až 2,3 GHz a stejně jako u jeho předchůdce, i u nového procesoru běží čtyři jádra na sobě nezávisle, což šetří energii. Vylepšená GPU od Qualcommu s označením Adreno 330 pak přinese 50% nárůst výkonu - to však bude nejprve muset být potvrzeno v nezávislých testech. Na vizualizaci čipu s konkrétními parametry se můžete podívat zde.


Ti z vás, kteří čekali nárůst počtu jader, budou zklamáni, jelikož Qualcomm na rozdíl od osmijádrového procesoru Exynos 5 od Samsungu i nadále zůstává "pouze" u čtyř jader. Qualcomm však tvrdí, že díky značným vylepšením se uživatelé i tak dočkají nárůstu mobilního výkonu. Díky podpoře rychlých pamětí DDR3 je tak pravděpodobné, že Snapdragon 800 bude dobrou konkurencí pro procesory Exynos 5, Tegra 4 od Nvidie nebo A6 od Apple.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře