Proč Apple vyměnil mapy v případě iOS6?

Novinky |

Apple se podle nových informací rozhodl ve svém operačním systému iOS6 vyměnit Google Maps za své vlastní řešení, které se poslední dobou stalo terčem mnohých posměšků, kvůli jedné věci: absenci hlasové navigace.

Proč Apple vyměnil mapy v případě iOS6?
Uživatelé Androidu mají k dispozici navigaci podobnou GPS už nějaký ten pátek. A jak vyplývá z nových informací, společnost Apple chtělo něco obdobného, avšak Google si za jednu ze svých klíčových funkcí pro smartphony chtěl nechat tučně zaplatit. Společnosti spolu nějakou dobu integraci hlasové navigace do iOS probíraly, nakonec se však nedokázaly shodnout na finanční stránce. Google chtěl také do aplikace map pro iOS integrovat službu Google Latitude, Apple s tím ale nesouhlasil.

Čtěte také: Problematické mapy v iOS 6 hrají do karet konkurenčním výrobcům

Když Apple viděl, že rozhovory týkající se map nikam nevedou, začal se poohlížet po menších společnostech, které se mapovacími službami zabývají. Následně pak došlo k akvizici firem Placebase, C3 a Poly9. Ihned po koupi těchto společností se začalo spekulovat o tom, že Apple plánuje vlastní mapy, což se na konferenci WWDC potvrdilo. Podle informací portálu AllThingsDigital společnosti mimo jiné také vadilo, že nemá nad Google Maps takovou kontrolu, jakou je zvyklá nad svými produkty a službami mít.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Maksym Dykha - Fotolia.com

Komentáře