Příjmy Facebooku vzrostly meziročně o 53 %

Novinky |

Facebook tento týden zveřejnil výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku, které předčily očekávání analytiků na Wall Street.

Příjmy Facebooku vzrostly meziročně o 53 %Příjmy Facebooku během druhého čtvrtletí tohotoho roku činily 1,81 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 53 %. Podle společnosti za navýšením příjmů stojí především mobilní prostředí. V období mezi dubnem a červnem tohoto roku činily příjmy z reklamy 1,6 miliardy dolarů, přičemž 41 % (656 milionů dolarů) příjmů přišlo z mobilního prostředí. Analytici předpovídali, že příjmy korporace dosáhnou "pouze" 1,62 miliardy dolarů. Hodnota akcií Facebooku proto ihned po zveřejnění finančních výsledků vzrostla o 17 %.

 

Není překvapením, že největší sociální síť světa žije z reklam - pouze 12 % příjmů společnosti pochází z jiných zdrojů. Facebook navíc uvedl, že počet měsíčních aktivních uživatelů se zvýšil oproti minulému roku o 21 % a počet denních aktivních uživatelů během druhého čtvrtletí vzrostl o 27 %. Celkem má Facebook podle svých statistik 1,15 miliardy měsíčních aktivních uživatelů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com

Komentáře